تقسیم سود شرکت های در سال مالی 98

به گزارش وبلاگ به آبادی، خبرنگاران : متوسط تقسیم سود در مجامع شرکت ها برای سال 98 به طور میانگین 58 درصد بوده است.

تقسیم سود شرکت های در سال مالی 98

در مجامع برگزار شده شرکت های سهامی، فعالان بازار به طور متوسط شاهد تقسیم سود 58 درصدی بوده اند. در مجموع سال 98،شرکت های برگزار کننده مجمع معادل 149 میلیون و 306 هزار میلیارد تومان سود ساختند که 86 میلیون و 507 هزار میلیارد تومان (معادل 58 درصد) آن را میان سهامداران خود تقسیم کردند.

تقسیم سود سهام 67 درصدی در زیر گروه معدنی ها

بیشتر شرکت های زیرمجموعه گروه استخراج کانه های فلزی به طور میانگین تقسیم سود 67 درصدی در کارنامه سال 98 خود ثبت کردند. بیشترین سهم با بیش از 80 درصد تقسیم سود نقدی، به دو شرکت معادن بافق و توسعه معادن و فلزات رسید. به این ترتیب کبافق، 70 تومان از 80 تومان سود محقق شده در سال 98 را میان سهامداران خود تقسیم کرد. ومعادن نیز در حالی طی سال مالی منتهی به اسفند 98، به میزان 6/ 69 تومان سود محقق کرده بود که در مجمع سالانه خود 60 تومان سود تقسیم کرد.

تقسیم سود سهام 82 درصدی در پتروشیمی ها

26 شرکت زیرمجموعه گروه محصولات شیمیایی در مجمع رفتند به طور میانگین سود 82 درصدی تقسیم کردند. بیشترین درصد تقسیم سود در میان پتروشیمی ها نیز به تقسیم سود 157 درصدی کربن ایران اختصاص داشت.

بنا بر اظهارات مدیرعامل کربن ایران، این شرکت در سال مالی 98 پیروز شد به افزایش 20 درصدی فروش به میزان 32 میلیارد تومان نسبت به فروش 27 میلیارد تومانی دوره مشابه سال گذشته دست یابد. پس از آن نیز جم پیلن با تقسیم سود حدود 100 درصدی، در رده بعدی بیشترین درصد تقسیم سود در گروه محصولات شیمیایی قرار گرفت.

تقسیم سود سهام 30 درصدی در فلزات اساسی

سهامداران گروه فلزات اساسی مجامع سال مالی گذشته این شرکت ها را با تقسیم سود (میانگین گروه) 30 درصدی ترک کردند. بررسی 28 مجمع عادی سالانه تشکیل شده در میان نمادهای زیرمجموعه گروه فلزات اساسی نشان می دهد شرکت مس شهید باهنر با نماد فباهنر با تقسیم سود 95 درصدی، بیشترین سود تقسیمی در این گروه را به خود اختصاص داد. در مقابل اما سه شرکت فلزی نیز سهامداران خود را بدون تقسیم سود راهی منزل کردند.

تقسیم سود سهام 50 درصدی خودروسازان

بررسی 23 شرکت زیرمجموعه گروه خودرو و ساخت قطعات که در سال جاری به مجمع رفتند، نشان می دهد به طور میانگین 50 درصد سود میان سهامداران این گروه تقسیم شده است. در میان شرکت های این گروه، 9 شرکت مجامع خود را بدون تقسیم سود برگزار کردند و تنها چهار شرکت خودرویی، تقسیم سود بالای 50 درصد در کارنامه خود ثبت کردند.

منبع: اقتصادنیوز

به "تقسیم سود شرکت های در سال مالی 98" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تقسیم سود شرکت های در سال مالی 98"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید