تشخیص چندثانیه ای کرونا با آزمایش جدید

به گزارش وبلاگ به آبادی، این فناوری در اصل برای ساخت کیت های آزمایشی با هدف تشخیص بیماری هایی مانند سرطان و همین طور قابلیت شناسایی سریع ویروسی یا باکتریایی بودن بیماری های تنفسی استفاده می گردد.

تشخیص چندثانیه ای کرونا با آزمایش جدید

آزمایش های اولیه نشان می دهد که شیوه جدیدی از تست کرونا می تواند امکان تشخیص سریع ابتلا به ویروس را در عرض چند ثانیه - به جای چند ساعت یا چند روز - فراهم کند. این پژوهشی که با همکاری محققان دانشگاهی و یک شرکت ولزی اجرا شده نشان می دهد که نوعی آزمایش بر روی بازدم فرد می تواند ابتلای او به عوارض تنفسی کووید-19 را از دیگر مسائل ریوی تشخیص دهد.

نتایج این تحقیق بر اساس آزمایش هایی که در اسکاتلند و آلمان صورت گرفته در نشریه پزشکی لانست منتشر شده است. شرکت ولزی ایمپکس می گوید ابزار تشخیص تنفسی ویروس کرونا در صورت تامین سرمایه لازم می تواند تا شش ماه دیگر برای استفاده عمومی آماده گردد.

این فناوری در اصل برای ساخت کیت های آزمایشی با هدف تشخیص بیماری هایی مانند سرطان و همین طور قابلیت شناسایی سریع ویروسی یا باکتریایی بودن بیماری های تنفسی استفاده می گردد.

اما با همه گیر شدن ویروس کرونا شرکت ایمپکس تصمیم گرفت که کوشش های خود را بر روی تشخیص کووید-19 متمرکز کند. محققان در آزمایش هایی که در شهر های ادینبورگ اسکاتلند و دورتموند آلمان انجام دادند، کوشش کردند تا میزان اعتماد به این شیوه را در تشخیص تفاوت میان کووید-19 و انواع دیگر عفونت های تنفسی بسنجند.

این آزمایش توانست نوعی امضا برای ذرات شیمیایی موجود در بازدم افراد مبتلا به کووید-19 پیدا کند. این شیوه آزمایشی در 80 درصد موارد قادر بود که به دقت فرد مبتلا به کرونا را از افرادی دیگری تشخیص دهد که به مسائل تنفسی دیگر مانند آسم یا ذات الریه به دلیل عفونت ناشی از باکتری دچار بودند.

شرکت ایمپکس می گوید فناوری این ابزار، قبل از فراوری عمومی برای استفاده در بیمارستان ها یا فرودگاه ها احتیاج به بهبود بخشیدن دارد.

منبع: فرادید

به "تشخیص چندثانیه ای کرونا با آزمایش جدید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تشخیص چندثانیه ای کرونا با آزمایش جدید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید