درخواست رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک از سازمان جهانی مالکیت معنوی

به گزارش وبلاگ به آبادی، رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور از سازمان جهانی مالکیت معنوی (WIPO) تقاضا کرد که امکان دسترسی رایگان ایران به دیتابیس های تجاری جستجوی اختراعات و هم امکان استفاده از سیستم DAS جهت تسریع در رسیدگی به اظهارنامه های اختراع فراهم شود.

درخواست رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک از سازمان جهانی مالکیت معنوی

به گزارش وبلاگ به آبادی به نقل از سازمان ثبت اسناد و املاک کشور، ذبیح الله خدائیان در نشست مشترک با دارن تانگ، مدیرکل وایپو (سازمان دنیای مالکیت معنوی) ضمن ابراز امیدواری از تداوم همکاری مشترک ایران و وایپو در طول مدت مسئولیت مدیرکل نو، گفت: ایران در حوزه مالکیت معنوی جزو کشورهای برتر بوده و بر اساس آمار منتشر شده وایپو طی سال­های اخیر در رتبه ­های بالای رده ­بندی کشورهای دنیا به لحاظ ثبت اظهارنامه قرار گرفته است که به نسبت فراوری ناخالص ملی و برابری قدرت خرید، موفقیت چشم گیری به تعداد می رود.

وی اضافه نمود: ما بعلاوه از زیرساخت های قانونی لازم برای حمایت از این گونه حقوق برخوردار هستیم و اخیراً هم نسبت به اصلاح و به روزرسانی قانون ثبت اختراعات، طرح های صنعتی و علائم تجاری مصوب 1386 اقدام شده که در حال نهایی شدن است. بعلاوه شورای راهبری مالکیت معنوی در مرکز مالکیت معنوی سازمان ایجاد شده است.

خدائیان در ادامه از سازمان دنیای مالکیت معنوی تقاضا کرد که امکان دسترسی رایگان ایران به دیتابیس های تجاری جستجوی اختراعات و هم امکان استفاده از سیستم DAS جهت تسریع در رسیدگی به اظهارنامه های اختراع فراهم شود.

مدیرکل وایپو، ضمن تبریک کسب رتبه های برتر دنیای به وسیله ایران در حوزه ثبت اظهارنامه­ های مالکیت صنعتی، به تاریخ دیرینه ایران اشاره نمود و اضافه نمود: کشور ایران، با توجه به پیشینه قوی تاریخی که دارد، در سطح بین المللی بسیار مورد توجه بوده و لذا من هم به معاونین وایپو تاکید خواهم کرد تا درخواست های مطرح شده ایران در نشست های دوجانبه را با جدیت و سرعت پیگیری نمایند.

در انتها این نشست رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور از مدیرکل وایپو برای حضور در ایران دعوت کرد تا با نظام مالکیت معنوی کشور از نزدیک آشنا شود.

مدیرکل وایپو ضمن تشکر از این دعوت، ابراز امیدواری کرد با از بین رفتن شرایط خاص کرونایی، در اولین فرصت امکان بازدید از کشور ایران فراهم شود.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "درخواست رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک از سازمان جهانی مالکیت معنوی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "درخواست رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک از سازمان جهانی مالکیت معنوی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید