روایت دو بار جاماندن قاتل و وحشی از جشنواره فجر

به گزارش وبلاگ به آبادی، تهران (پانا) - آنچه از خوش ساختی و مجذوب کننده بودن فیلم قاتل و وحشی روایت می گردد علی رغم اینکه هنوز هیچکدام از هنرمندان و اهالی رسانه این فیلم را به طور کامل ندیده اند بخشی به علت سینمای مجذوب کننده حمید نعمت اله است و بخش دیگر به علت حواشی پرطمطراق این فیلم و حذف شدن مکررش از دو جشنواره سابق است.

روایت دو بار جاماندن قاتل و وحشی از جشنواره فجر

سینمای حمید نعمت الله هیچگاه بدون حرف و حدیث نبوده، چه آن موقع که در فیلم بوتیک برای اولین بار یک خانه مجردی و مسائل پیرامونی اش (که برگرفته از جامعه واقعی بود) را به تصویر می کشد و چه زمانیکه در فیلم بی پولی قدم به قدم اضمحلال یک خانواده میانه را روایت می نماید و در آن اثنا از دفترهایی که به نام فعالیت فرهنگی دورهمی های پوچ و بی حاصل دارند، پرده دری می نماید و تا این روزها که به خاطر حاشیه های فیلم قاتل و وحشی اش بر سر زبان افتاده است، یک دغدغه در نعمت الله مشترک است، وی در هر فیلم حقیقتی از کف جامعه را روایت می نماید که هیچ کسی دوست ندارد آن را بیان کند.

ماجرا حذف قاتل و وحشی از جشنواره فجر سی و هشتم فیلم فجر

در سال 98 یکی از مهم ترین اتفاق های سینمایی حذف فیلم قاتل و وحشی حمید نعمت الله و چند فیلم دیگر از سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر بود. اتفاقی که برای مالکیت این فیلم پیش آمد باعث شد که به جشنواره سال پیش نرسد. ماجرا از این قرار بود که اختلاف مالکیت برای تهیه کنندگی مشترک بود که با حذف نام عباس نادران از تهیه کنندگی مشترک و سپرده شدن تهیه کنندگی فیلم به خود نعمت الله اختلاف به سرانجام رسید.

دبیرخانه جشنواره فیلم فجر درباره خروج فیلم سینمایی قاتل و وحشی قبل از سرانجام کار هیئت انتخاب بخش سودای سیمرغ، گفته بود: خارج شدن فیلم سینمایی قاتل و وحشی به کارگردانی حمید نعمت الله از آنالیز هیئت انتخاب بخش سودای سیمرغ این دوره جشنواره، به علت بعضی مسائل مالکیتی پیرامون این فیلم و براساس نظر معاونت نظارت و ارزشیابی و خانه سینما به عنوان مراجع ذیصلاح موضوع تهیه کنندگی و مالکیتی فیلم است. بر این اساس، از آنجا که شرکت در جشنواره و نمایش فیلم از حقوق صاحبان فیلم است و باید به وسیله فرد واجد شرایط صورت گیرد و در مورد این فیلم، اختلافات مالکیتی وجود دارد، دبیرخانه جشنواره با توجه به لزوم رعایت قانون و احترام به حقوق صاحبان حق تا حل مشکل فیلم از اعلام نظر درباره فیلم خودداری می نماید.

ماجرای حذف قاتل و وحشی برای بار دوم از جشنواره فجر

در جشنواره سی و نهم فیلم قاتل و وحشی زیر تیغ سانسور نهاده شد و به سی و نهمین جشنواره نرسید. ماجرای گریم متفاوت لیلا حاتمی در این فیلم سروصدای زیادی به پا کرد. پس از اتمام مهلت قانونی برای تحویل نسخه نهایی فیلم به دبیرخانه جشنواره و پس از آن آنالیز های اولیه، در نهایت از 110 فیلمی که فرم حضور پر نموده بودند، 62 فیلم مجوز داوری در سی و نهمین جشنواره فیلم فجر را گرفتند، اما قاتل و وحشی مجوز نگرفت چرا که نقش اول این فیلم که لیلا حاتمی است با موهای تراشیده بازی نموده بود که بعضی می گفتند مسئله اصلی مو نیست بلکه گوش های بازیگر است.

در همان زمان ماجرای حذف این فیلم مورد اعتراض بسیاری از اهالی رسانه و سینما نهاده شد. در همان زمان هاتف علیمردانی در گفت وگو با پانا با ابراز تأسف از اینکه فیلم قاتل و وحشی به جشنواره فجر سی و نهم نرسید، گفته بود: من بسیار غمگین هستم که فیلم حمید نعمت الله در جشنواره نیست و به نظرم به جشنواره ضربه می زند. بسیار زیاد امیدوار بودم مشکلش حل گردد زیرا سینمای نعمت الله می توانست جشنواره ای که حال خوبی نداشت را رونق دهد و متأسفم که نیست.

آیا فیلم قاتل و وحشی برای بار سوم از جشنواره حذف می گردد؟

روز گذشته خبر پر کردن فرم جشنواره چهلم به وسیله حمید نعمت الله برای فیلم قاتل و وحشی اتفاق امیدوارکننده ای بود. از آنجا که در دو سال قبل قاتل و وحشی برای هیئت های انتخاب جشنواره فجر نمایش داده نشده و این فیلم هنوز نمایش داخلی و خارجی نداشته، بر اساس فراخوان چهلمین جشنواره فیلم فجر، آنالیز این فیلم به وسیله هیئت انتخاب جشنواره می تواند بلامانع باشد.

در هفته های گذشته صداگذاری فیلم حمید نعمت الله تکمیل و میکس نهایی و اصلاح رنگ آن اجرا شده تا نسخه نهایی قاتل و وحشی آماده نمایش گردد.

طبق اعلام دست اندرکاران این فیلم، نسخه نهایی قاتل و وحشی در روزهای آینده به دفتر جشنواره فجر تحویل داده می گردد.

بازیگران قاتل و وحشی

لیلا حاتمی، امین حیایی، شهرام حقیقت دوست، ستاره اسکندری، عزت الله رمضانی فر، شهرام قائدی، علی اعلائی و سام نوری از جمله بازیگران این فیلم هستند که به طور خاص لیلا حاتمی، امین حیایی و شهرام حقیقت دوست بازی قابل توجهی دارند.

در خلاصه داستان قاتل و وحشی آمده است: زیبا، مهیای عروسی دخترش می گردد که بطور اتفاقی اسیر یک باند گانگستری مخوف می گردد. او سعی می نماید از این بند خود را رها کند. وقت زیادی ندارد، چون دخترش نیز بی خبر از همه چیز راهی همان جاست و این اتفاقی است که نباید بیفتد. زیبا، برای نجات خود و دخترش می جنگد.

منبع: خبرگزاری پانا

به "روایت دو بار جاماندن قاتل و وحشی از جشنواره فجر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روایت دو بار جاماندن قاتل و وحشی از جشنواره فجر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید