عارف: بیشترین فشار مالی متوجه کارگران است

به گزارش وبلاگ به آبادی، رئیس فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی به مناسبت روز جهانی کارگر طی یادداشتی در صفحه اینستاگرام خود تأکید کرد: هیچ مسئولی نباید از تکثر تشکل های کارگری هراسی داشته باشد؛ چرا که این تشکل ها زبان گویای جامعه کارگری هستند و همیشه در راستای تقویت ارکان نظام فعالیت نموده اند و پلی برای ارتباط بین کارگران و مسئولین و سیاست گذاران هستند.

عارف: بیشترین فشار مالی متوجه کارگران است

به گزارش وبلاگ به آبادی، متن یادداشت محمدرضا عارف به توضیح زیر است:

روز کارگر تجلی یک قرار بزرگ است که در آن همه مردم به پاس کوشش های شبانه روزی کارگران برای حفظ و بقای فراوری در کشور، به احترام کلاه از سر بر می دارند و می خواهند مرحمی باشند تا مشقات کارگران در پناه آن اندکی تسکین یابد.

به نظر می رسد روز کارگر کمترین کار و حداقل زمانی است که می گردد آن را به شکل یک قرار دید که می خواهد هیبت، نجابت و بزرگ منشی کارگران را یادآوری کند.

کارگر بخش زحمت کش و مؤثر جامعه است و در طول تاریخ کارگران ما بسیار هوشیار و بیدار عمل نموده اند، در همه صحنه ها حاضر بوده اند و تحت تأثیر تبلیغات مکاتب انحرافی قرار نگرفته اند و در عین حال همیشه نسبت به حقوق خود حساس بوده اند.

بعد از گذشت چهار دهه از پیروزی انقلاب اسلامی پرسش این است که آیا کارگران عزیز به حقوق خود رسیده اند؟ آیا امروز کارگران راضی هستند؟ پشتوانه کار و امنیت کارگر رواج و رونق فراوری در جامعه است. آیا وضع فراوری در جامعه مطلوب است؟ آیا کارفرمایانِ ما آنگونه که شایسته است می توانند فعال باشند؟ و آیا دولت ها وظیفه خود را نسبت به این قشر زحمت کش انجام داده اند؟

بعد از پیروزی انقلاب اسلامی به دلیل درگیر شدن با مسائل و چالش های مختلف که عمدتاً توسط دشمنان کشورمان ایجاد شده مجالی برای رسیدگی واقعی به صاحبان اصلی انقلاب از جمله کارگران فراهم نشد؛ اما با این وجود، این قشر زحمتکش با کوشش های مستمر خود آثار فشارهای کشورهای غربی به کشورمان مانند تحریم های ظالمانه را به حداقل رساندند که در این راه توفیقات قابل توجه ای برای کشور ایجاد شد.

در دولت اصلاحات کوشش قابل توجه ای برای استقرار نظام جامع تأمین اجتماعی و برطرف تنگناهای معیشتی انجام شد؛ که البته انتظار بود دولت بعد از دوران اصلاحات هم سیاست مدونی در مورد جامعه کارگری و حل دغدغه های آنان اتخاذ می کرد و آن راستا ادامه می یافت تا به شرایط مطلوبی برسیم.

مطالبات به حق قشر کارگر در قالب تشکلهای کارگری بهتر پیگیری می گردد؛ به همین دلیل مطمئناً هیچ مسئولی نباید از تکثر تشکل های کارگری هراسی داشته باشد چرا که این تشکل ها زبان گویای جامعه کارگری هستند و همیشه در راستای تقویت ارکان نظام فعالیت نموده اند و پلی برای ارتباط بین کارگران و مسئولین و سیاست گذاران می باشند.

در شرایط سخت و سخت فعلی کشور بیشترین فشار مالی متوجه قشر کارگر است و باید به مطالبات آنان به صورت جدی رسیدگی گردد.

برخوردهای بعضاً امنیتی و قضائی با مطالبات کارگرانی که در چارچوب قانون پیگیر حق و حقوق خودشان هستند با ذات انقلاب اسلامی همخوانی ندارد و اینگونه برخوردها پاک کردن صورت مساله است و باید توسط نهادهای ذی ربط اصلاح گردد.

روز کارگر، روزی است که ما می توانیم به کارگران بگوییم، درد آنها را می فهمیم، چون هنوز به فردا امید است و این امید امروز بارقه های روشن تری دارد. ما حتماً باید در کنار کارگران و با گره زدن دست هایمان در دست های پر رنج آنها برای نسل فردا سایه ای به پهناوری سرزمینمان بسازیم. این، شرط و قرارداد امروز ما شده است و در این راه شانه های بزرگ کارگران که انبوهی از گره های فراوری را به جان خریده است، می تواند یکی از بزرگترین کمک دهندگان توسعه و پیشرفت کشور باشد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "عارف: بیشترین فشار مالی متوجه کارگران است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عارف: بیشترین فشار مالی متوجه کارگران است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید