علم می گوید مسی برتر از رونالدو است

به گزارش وبلاگ به آبادی، یک ابر رایانه در خصوص اینکه از بین لیونل مسی و کریستیانو رونالدو کدام یک بازیکن بهتری هستند تحقیقاتی انجام داده است که نتیجه آن فزونی لیونل مسی نسبت به کریس رونالدو است.

علم می گوید مسی برتر از رونالدو است

به گزارش ورزش سه، این سوال سالهاست ذهن طرفداران فوتبال را به خود مشغول نموده اما ممکن است در نهایت پاسخ اینکه از بین لیونل مسی و کریستیانو رونالدو کدام یک بازیکن بهتری است معین شده باشد. این دو فوق ستاره در سال های اخیر بارها جوایز فردی را به خود اختصاص داده و عملکرد فوق العاده ای از خود به ثبت رسانده اند، اما همواره این سوال در خصوص اینکه از بین مسی و رونالدو کدام یک بازیکن بزرگی تری بوده وجود داشته است.

دانشمندان یک دانشگاه بلژیکی برای تجزیه و تحلیل سبک بازی این دو رقیب بزرگ فرمول هایی ارائه داده و به یک نتیجه روشن رسیده اند. اساتید کامپیوتر دانشگاه KU Leuven بلژیک ادعا می نمایند فرمول قطعی ارائه داده اند که معین می نماید کدام یک از رقبای قدیمی فوتبالیست بهتری هستند.

اساتید این دانشگاه با متخصصان داده هلندی SciSports همکاری نموده اند تا فرمولی به نام ارزش گذاری با برآورد احتمالات(VAEP) را ارائه داده و پاسخ سوالی ابدی رقابت مسی - رونالدو را بدهند. این فرمول به آنالیز همه جانبه بازیکنان می پردازد و هر کاری که آنها در زمین، چه در نقش های تهاجمی و چه دفاعی انجام می دهند را زیر نظر می گیرد.

جسی دیویس، استاد این دانشگاه گفت: ارزش یک فوتبالیست اغلب با گل و پاس گل ها معین می گردد. اما گلزنی یک اتفاق نادر است زیرا به طور متوسط از 1600 عمل یک بازیکن در زمین یک گل به ثمر می رسد.

داده ها از فصل 14-2013 تا سرانجام 18-2017 در خصوص عملکرد مسی و رونالدو تجزیه و تحلیل شدند و در نهایت مسی با اختلاف قابل توجهی در رتبه بالاتر نهاده شد. ستاره آرژانتینی با نمره 1.21 در هر بازی بسیار بالاتر از نمره 0.61 رونالدو نهاده شد.

تام دی کروس دانشجوی دکترا که در این تحقیق فعالیت نموده می گوید: در فصول اول نمرات مسی و رونالدو بسیار نزدیک به یکدیگر بودند اما از فصل 16-2015، مسی از رقیب ابدی خود پیشی گرفته است.

دکرووس در ادامه به شرح در خصوص معین شدن تفاوت مسی با بعضی از بزرگان فوتبال در هنگام تهیه این فرمول پرداخت.

وی ادامه داد: بعضی بازیکنان در زمین اقدامات بسیار با ارزشی کمتر انجام می دهند، به عنوان مثال در خصوص پل پوگبا شرایط چنین است. یا بازیکنانی وجود دارند که کمتر به توپ ضربه می زنند اما تاثیر زیادی دارند. این موضوع معمولا برای مهاجمان مانند هری کین، محمد صلاح و رونالدو صادق است. اما لیونل مسی در این زمینه استثنایی است؛ ستاره آرژانتینی اقدامات بسیار زیادی داشته و آنها نیز از ارزش بالایی نیز برخوردار هستند.

منبع: همشهری آنلاین

به "علم می گوید مسی برتر از رونالدو است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "علم می گوید مسی برتر از رونالدو است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید