غارت طبیعت یمن به سبک امارات؛ درختان سقطری در خیابان ها و منازل ابوظبی

به گزارش وبلاگ به آبادی، انتشار فیلمی که در آن شهروند اماراتی به داشتن درختان کمیاب جزیره سقطری یمن در خانه اش فخرفروشی می نماید، واکنش کاربران و فعالان عربی و یمنی را در پی داشت.

غارت طبیعت یمن به سبک امارات؛ درختان سقطری در خیابان ها و منازل ابوظبی

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ به آبادی، انتشار ویدیویی در شبکه های اجتماعی مانند توییتر که در آن خانه های اماراتی ها به درختان منحصر به فرد جزیره سُقُطری یمن آراسته شده، واکنش کاربران این شبکه ها را در پی داشت.

در این ویدیو که به شکل گسترده در توییتر دست به دست می شود، شهروند اماراتی به اینکه در برابر خانه اش درختان کمیاب جزیره سقطری قرار گرفته است، مباهات می نماید و می گوید این درختان از جزیره معروف سقطری است.

فیلم

اظهارت این شهروند اماراتی و مباهات او خشم و انتقاد کاربران را در پی داشت؛ به گونه ای که بعضی با انتشار آن نوشتند که این همان سیاست های استعماری ابوظبی در منطقه است.

کاربری به نام محمد الربع با ابراز تعجب از این رویداد می نویسد: پناه بر خدا، علم چگونه پیشرفت نموده است؟ درختچه ای در جزیره سقطری می روید و در ابوظبی شکوفه می دهد.

او در ادامه، با اشاره به ادعای واهی ائتلاف سعودی و اماراتی در حمله به یمن می نویسد: جنگ در یمن با هدف ریشه کن [انصارالله] حوثی شروع شد ولی با ریشه کن کردن درختان [سقطری] سرانجام یافت.

اگر چه جنگ بیش از چهار سال ائتلاف مذکور علیه یمن هنوز تمام نشده است، ولی امارات اخیرا با کاهش نیروهای خود در این کشور به دنبال خروج از ائتلاف مشترک خود با عربستان سعودی است.

دست درازی اماراتی ها به طبیعت و درختان سقطری یمن که جزو گونه های نادر گیاهی در کره زمین است و از این جهت مورد توجه گردشگران و طبیعت شناسان قرار گرفته، به سال 2018 برمی شود. با این حال، ابوظبی تنها به درختان سقطری اکتفا ننموده و در همین سال، مقدار زیادی از صخره های مرجانی و پرندگان نادر این جزیره را نیز به یغما برده است.

ناظران مسائل یمن می گویند غارت منابع طبیعی یمن از سوی اماراتی ها تحت پوشش بازگرداندن دولت مستعفی عبدربه منصور هادی صورت می گیرد.

اما حالا و با نمایش درختان و درختچه های سقطری مانند دم الأخوین (خون سیاوشان) در خانه های و خیابان های ابوظبی خشم فعالان و کاربران فضای مجازی یمن را به همراه داشته است.

به گزارش وب سایت وطن، یمنی ها معتقدند عُقده حقارت امارات و نبود تاریخ و تمدن در این کشور تازه تأسیس شده، آن را بر آن داشته است تا دست به غارت و سرقت طبیعت و تمدن کشور قدیمی چون یمن بزند.

نیروهای امارات بارها با اقدامات خود در جزیره سقطری واکنش یمنی ها را در پی داشته و حتی دولت مستعفی عبد ربه منصور هادی سال گذشته، تهدید کرد که اگر امارات دست از اقدامات مشکوک خود جنوب یمن و جزیره سقطری نکشد به سازمان ملل شکایت خواهد نمود که این مسئله با وساطت طرف سعودی مسکوت ماند.

موقعیت جزیره سقطری

منبع: خبرگزاری فارس

به "غارت طبیعت یمن به سبک امارات؛ درختان سقطری در خیابان ها و منازل ابوظبی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "غارت طبیعت یمن به سبک امارات؛ درختان سقطری در خیابان ها و منازل ابوظبی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید