چگونه انرژی بیشتری بدست آورید

به گزارش وبلاگ به آبادی، برای افرادی که در تمام طول روز احساس بی حالی و خستگی می نمایند، در این قسمت در خصوص کسب انرژی بیشتر به طور طبیعی رهنمودهایی آورده ایم. این رهنمودهای ساده شامل درک این موضوع است که عادات زندگی سطوح انرژی

چگونه انرژی بیشتری بدست آورید

مترجم: حمید وثیق زاده

منبع:راسخون

برای افرادی که در تمام طول روز احساس بی حالی و خستگی می نمایند، در این قسمت در خصوص کسب انرژی بیشتر به طور طبیعی رهکردهایی آورده ایم. این رهکردهای ساده شامل درک این موضوع است که عادات زندگی سطوح انرژی فرد را تحت تاثیر قرار می دهند.

چنانچه احساس خستگی می کنید و در طول روز ساعت های زیادی بی رمق هستید، امتحان کردن راه های کسب انرژی می تواند در فائق آمدن بر این احساس به شما یاری کند. ممکن است این طور بنظر برسد که بدون توجه به آنچه انجام می دهید، احساس خستگی و بی حالی دور نمی شود. این امر به خاطر کمبود اساسی انرژی در سیستم بدن شماست. راه های خاصی وجود دارند که این مشکل مرتفع شود و تقریباً تمام این راه ها به یک تغییر قابل ملاحظه در نحوه زندگی و عادات شما احتیاج دارند.

راه های طبیعی بسیاری وجود دارد تا بدن بتواند انرژی بیشتری کسب کند. این امر عاقلانه نیست که برای رسیدن به هدفتان به عوامل خارجی و مکمل های غذایی متکی باشید، به این علت که اثرات جانبی و آسیب های بسیاری در انجام این کار وجود دارد. بیشتر توصیه می شود بجای آن برای رفع کردن این مشکل از راهکار های طبیعی استفاده نمایید.

خواب

گفته می شود که همه افراد بایستی حدوداً 8 ساعت در شب بخوابند تا احساس شادابی و طراوت داشته باشند. نداشتن خواب کافی از علل عمده پایین بودن سطوح انرژی است و این چیزی است که به راحتی می تواند با کمی مدیریت زمان عملی شود. داشتن حدود نیم ساعت خواب در بعد از ظهر هم شگفتی هایی را به همراه خواهد داشت. بخاطر داشته باشید که به هر جهت نبایستی بیش از حد بخوابید زیرا به احساس تنبلی و بی حالی می افزاید. برترین راه جهت کسب انرژی بیشتر، حقیقتاً داشتن خواب کافی است.

عادت غذایی

غذایی که می خورید هم در اندازه انرژی کسب شده، نقش مهمی ایفاء می نماید. به یک متخصص تغذیه مراجعه کرده و در خصوص اینکه چه نوع مواد غذایی بایستی به صورت روزانه مصرف نمایید، از ایشان مشاوره بگیرید. بعضی اقلام غذایی از نسبت بالای انرژی برخوردارند و این نوع غذاها را باید استفاده نمایید. این امر به ویژه زمانی که به انرژی مضاعف در حین بارداری احتیاج دارید، مناسب می باشد به این علت که بجای یک نفر، اکنون باید 2 نفر تغذیه شوند.

آب

هر فردی که کم شدن آب بدن را تجربه کرده باشد به شما خواهند گفت تجربه ای است که شدیداً باعث کاهش انرژی می شود. در حقیقیت کمبود آب می تواند شما را ضعیف و آسیب پذیر سازد و اندازه انرژیتان را به شدت کاهش دهد. برای دریافت انرژی بیشتر در طول روز، میزان زیادی آب بنوشید. نوشیدن حدوداً 10-8 لیوان در روز بسیار توصیه می شود، و اگر اغلب اوقات در معرض نور خورشید هستید، باید میزان بیشتری آب بنوشید.

وعده های غذایی زمان بندی شده

غیر از این واقعیت ساده یعنی خوردن مواد غذایی سالم و مغذی، بعلاوه باید یاد بگیرید وعده های غذایی را در یک زمان مناسب میل کنید. وعده های غذایی که به صورت پراکنده در طول روز خورده می شوند، تنها می توانند سطوح انرژی را تقلیل دهند، و به منظور تصحیح این شرایط، بایستی 3 تا 4 وعده غذایی مختصر را در فواصل مساوی میل نمایید. این کار سیستم بدن را در تمام لحظات فعال نگه داشته و تضمین می نماید همواره منبع ثابتی از انرژی برای انجام فعالیت هایتان وجود دارد.

تفریح

بسیاری از افراد اغلب نمی دانند بعد از کار چگونه انرژی خود را مجدداً به دست آورند. در این وقت از روز است که شخص حقیقتاً احساس خستگی و بی رمقی شدیدی دارد و توصیه می شود بعد از کار بعضی از فعالیتهای تفریحی را انجام بدهد تا با این احساس مبارزه نماید. در یک باشگاه ثبت نام کرده، به ورزش بپردازید، آغاز به انجام یک تفریح نمایید و یا هر کاری که دوست دارید انجام دهید که این کار می تواند باتری های شما را مجدداً شارژ نماید. به یاد داشته باشید به هر جهت در انجام این امور زیاده روی نکنید به این علت که در نهایت تأثیر معکوسی خواهد داشت.

همینکه از این تغییرات در نحوه زندگی خود بهره جویید، افزایش دادن انرژی، کار سختی نخواهد بود. این کار تفکر مثبت زیاد و خوش بینی را هم بهمراه دارد. چنانچه به طور مداوم از کار، زندگی عشقی خود و دیگر موارد ناراضی باشید، بدیهی است که این نارضایتی ها شما را از پا در می آورند و بعلاوه سطوح انرژی را کاهش می دهند. ضرورت دارد نسبت به زندگی خود تجدید نظر کرده و سپس برای تغییر، تصمیم گیری آگاهانه ای داشته باشید. خواهید دید تمام این روش ها به سادگی به هم تابیده شده و به زودی تغییر مثبت را تجربه می کنید.

منبع: راسخون

به "چگونه انرژی بیشتری بدست آورید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چگونه انرژی بیشتری بدست آورید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید