کاهش بودجه نیروی هوایی آمریکا

به گزارش وبلاگ به آبادی، کمیته اعتبارات سنای آمریکا بودجه جنگنده های سال آینده را 70 میلیون دلار کاهش داد.

کاهش بودجه نیروی هوایی آمریکا

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ به آبادی، در آمریکا نسل ششم جنگنده ها یک تهدید اعلام شد و کمیته اعتبارات سنای آمریکا، بودجه نظامی سال آینده برای برنامه نسل آینده جنگنده ها (NGAD) را 70 میلیون دلار کاهش داد.

به گزارش اسپوتنیک، این برنامه تهدیدی برای جنگنده اف-35 Lightning II است. در این مقاله تأکید شده است که پنتاگون بطور کامل توضیح مربوط به خرید در چارچوب برنامه نسل آینده جنگنده ها را دریافت نکرده و توضیح نداد چرا در زمان کنونی به جنگنده های نسل آینده نیاز است.

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و جهان را در کانال تلگرامی وبلاگ به آبادی بخوانید. (کلیک کنید)

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و جهان را در کانال اینستاگرامی وبلاگ به آبادی بخوانید. (کلیک کنید)

این درحالی است که وزارتخانه به خرید جنگنده های نسل چهارم و پنجم ادامه می دهد. برخی از شخصیت ها نگرانی خود را در این رابطه ابراز کردند که برنامه نسل آینده جنگنده ها ممکن است مانع از خرید جنگنده های اف -35 بدون بهبود امکانات آن در آینده نزدیک و در دورنمای دورتر توسط نیروی هوایی بشود.

شایان ذکر است که مدتی قبل، نیروی هوایی آمریکا خواهان تخصیص 1 میلیارد دلار در سال 2021 مالی برای ادامه اجرای برنامه جنگنده های نسل آینده شده بود - مجموعه ای از فناوری های هوایی بدون سرنشین و یا سرنشین دار برای برتری در هوا که می تواند شامل جنگنده های نسل ششم نیز باشد.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "کاهش بودجه نیروی هوایی آمریکا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کاهش بودجه نیروی هوایی آمریکا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید