مقالات گردشگری

کاهش قیمت 93 قلم کالای اساسی در سطح کشور

خبرنگاران؛ وزیر صنعت، معدن و تجارت در جلسه تنظیم بازار کشور گفت: رصد مستمر قیمت 100 قلم کالای اساسی و ضروری در سطح کشور نشان از کاهش قیمت 93 قلم کالا داشته و البته به طور حتم علت تلاطم قیمت 7 قلم کالای دیگر را نیز آنالیز و اقدامات مقتضی برای ایجاد...

4 آذر 1398

ایندیپندنت: اوراسیا و شرق آسیا برنامه ب ایران برای مقابله با تحریم هاست

یک روزنامه انگلیسی در گزارشی با اشاره به تشدید تحریم های آمریکا علیه ایران نوشت که تهران برای مقابله با این تحریم ها در حال پیگیری برنامه ب و توسعه همکاری های مالی با اتحادیه اورآسیا است.

18 آبان 1398

کردستان پایلوت گردشگری روستایی و طبیعت گردی کشور است

ایرنا - معاون گردشگری وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گفت: کردستان در یک سال گذشته پایلوت گردشگری روستایی و طبیعت گردی روستایی بوده و اقدامات خوبی در این استان انجام گرفته است.

17 آبان 1398

نمازی: آمریکا از رسیدن صدای ایران به گوش مردم جهان احساس خطر می کند

یک عضو شورای مرکزی حزب کارگزاران سازندگی با بیان اینکه آمریکا احساس خطر می کند که صدای ایران به گوش مردم دنیا برسد، گفت: رئیس جمهور از فرصت حضور در سازمان ملل استفاده کرده و از مظلومیت مردم ایران با مردم دنیا صحبت کند.

7 آبان 1398

5 مورد از بهترین هتل های کوشی آداسی کدامند؟

کوشی آداسی یکی از شهرهای ساحلی و بسیار تماشایی همسایه غربی ما کشور ترکیه بوده که هر سال میزبان گردشگران بسیاری از سراسر دنیا است. خوشبختانه این تعداد بالای مسافر باعث شده تا امکانات کامل و متنوعی برای مسافران با سلیقه ها و بودجه های متفاوت فراهم گردد....

7 آبان 1398

ساخت 2600 کیلومتر راستا سبز برای عابران و دوچرخه سواران تا جام جهانی 2022

قطر از ساخت 2600 کیلومتر مسیرهای ویژه عابران و دوچرخه سواران با کاشت یک میلیون اصله درخت اطلاع داد.

5 آبان 1398

ماجرای سرقت کتیبه های آب انبار مولاوردیخانی از نگاهی دیگر

متولی موقوفات مولاوردیخانی با بیان اینکه سرقت کتیبه های آب انبار مولاوردیخانی در ماه رمضان و اردیبهشت ماه 98 رخ داده است، گفت: در مورد سرقت کتیبه ها برخی از سخنان مدیریت میراث فرهنگی استان قزوین موجب تعجب و ناراحتی ما شد زیرا احساس می شود آن ها کاملاً...

2 آبان 1398

هتل ها چطور ستاره می گیرند؟

نرخ اتاق و خدمات در هتل ها به صورت استانی و البته براساس درجه و ستاره هتل مشخص می گردد. مبنای ستاره هایی که به هتل ها داده می گردد هتل های یک ستاره تقریباً هیچ امکان اضافه ای برای مشتری ندارند و به اتاق و احتمالاً مکانی برای صرف صبحانه خلاصه می شوند.

1 آبان 1398

شبکه ریلی پرسرعت جنوب شرق آسیا را درمی نوردد

تعدادی از کشورهای جنوب شرق آسیا به دنبال توسعه و جایگزینی خطوط ریلی خود با شبکه ای از خطوط ریلی مناسب برای قطارهای پرسرعت هستند. ایجاد شبکه ای از خطوط ریلی مناسب برای قطارهای پرسرعت، مزایای مالی بسیاری برای این کشورها و مناطق اطراف آن ها به همراه خواهد...

26 مهر 1398

کره شمالی:احتمالاً تا چند هفته آینده مذاکره با آمریکا شروع می گردد

به گزارش خبرنگاران به نقل از خبرگزاری رسمی کره شمالی (KCNA)، مدیرکل امور آمریکا در وزارت خارجه کره شمالی امروز دوشنبه در بیانیه ای اظهار داشت که احتمالاً ظرف چند هفته آینده مذاکرات کاری با آمریکا شروع خواهد شد.

23 مهر 1398

اعلام آمادگی صنعاء برای رایزنی با کشورهای خواستار انتها جنگ یمن

رئیس هیات مذاکرات صلح یمن گفت که آماده است به تک تک کشورهای عربی و اسلامی که خواستار خاتمه تجاوزگری های علیه یمن هستند، سفر کند.

16 مهر 1398

آغاز عملیات عمرانی 4 پروژه میراث فرهنگی و صنایع دستی در شهرستان نمین

مسئول نمایندگی میراث فرهنگی نمین گفت: عملیات عمرانی چهار پروژه در بخش های میراث فرهنگی و صنایع دستی در این شهرستان شروع می گردد.

15 مهر 1398

برگزاری جشنواره برداشت آفتابگردان روغنی در شهرستان شوط

جشنواره برداشت آفتابگردان روغنی در شهرستان شوط واقع در استان آذربایجان غربی، با عنوان جشنواره یاغلی گونه باخان با حضور مردم و مسئولین و نماینده مردم منطقه در مجلس شورای اسلامی بر پاشد.

14 مهر 1398

دنیای غرب از روابط کشورهای اسلامی هراس دارد

خبرنگاران: سفیر اندونزی در خرم آباد گفت: یکی از مهم ترین عواملی که سبب شده مردم اندونزی از ظرفیت های ایران بی خبر باشند، رسانه های غربی است که چهره ای زشت و پلید از ایران را نمایش می دهند چراکه دنیای غرب از روابط کشورهای اسلامی هراس دارند.

14 مهر 1398

آریزو 6 می تواند جانشین رقیبان 300-400 میلیونی گردد؟

حالا دیگر نه خبری از مزدا3 هست، نه الانترایی در کرمان مونتاژ می گردد و نه سایپا محصولی محبوب همچون سراتو آپشنال دارد. آنچه رخ داده ضربه تحریم بوده و مرگ بزرگان. واردات هم بسته است و بازار وارداتی ها تعطیل و بی رمق به نظر می رسد. آیا کسی هست که بخواهد برای...

9 مهر 1398

جریمه 25 هزار دلاری مسلح کردن پهپاد در آمریکا

سازمان هوانوردی فدرال آمریکا به مردم هشدار داد که از مسلح کردن پهپادهای خود پرهیز نمایند تا مجبور به پرداخت جریمه چند 10 هزار دلاری نشوند.

7 مهر 1398

تور نمایشگاه عکس خیام؛ از ارومیه تا روسیه

پس از برگزاری 14 نمایشگاه از آثار برگزیده ششمین جشنواره بین المللی عکس خیام در شهرهای مختلف، این هفته این تور نمایشگاهی به ارومیه و روسیه می رود.

3 مهر 1398

پارک ملی قوبستان، صندلی انسان های نخستین در کشور آذربایجان!

قبوستان پارک سنگ نگاره های کوهستانی آذربایجان است! این محوطه تاریخی در جنوب رشته کوه های قفقاز قرار گرفته و در آن سنگ نگاره هایی وجود دارد که قدمتشان به چندین هزار سال پیش می رسد. پارک ملی قبوستان (Qobustan) را به عنوان یکی از قدیمی ترین سکونتگاه های بشری نیز...

1 مهر 1398

ملی شدن روستای بسک فرصتی برای جذب گردشگر و شکوفایی اقتصادی منطقه است

کننده تربت حیدریه در مجلس شورای اسلامی گفت: با ملی اعلام شدن روستای بسک در رشته ابریشم کشی، مردم این روستا باید سایر زیرساخت ها را در جهت جذب بیشتر گردشگر و بازارچه های صنایع دستی و سوغات آماده کنند تا برکات آن نصیب مردم محلی منطقه شود.

31 شهریور 1398

فصل سوم کاوش های باستان شناسی در محوطه باستانی پاسارگاد آغاز شد

فصل سوم کاوش های باستان شناسی در محدودۀ برج سنگی ویران به منظور روشن ساختن نقشه و جزئیات معماری بنا شروع شد.

30 شهریور 1398
تعداد: (79)